Jakie elementy wykonuje się z miedzi?

Miedź jest miękkim metalem odznaczającym się bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym i elektrycznym. Była wydobywana już w starożytności. Jednym z krajów, które mają stosunkowo duże zasoby miedzi jest Polska. Wyroby miedziane mają ogromne znacznie we współczesnym świecie. Co ważne, mogą zostać poddane recyklingowi w stu procentach. Nie stracą przy tym nic ze swojej jakości. Znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Zobaczmy, jakie produkty miedziane są dostępne na rynku.

Dlaczego warto stosować elementy z miedzi?

Od rozwiązań stosowanych w budownictwie, energetyce czy komunikacji wymaga się przede wszystkim trwałości i niezawodności. Cechą w wielu sytuacjach bardzo pożądaną jest też możliwość rozbudowy instalacji. Instalacje zbudowane na bazie na przykład miedzianych szynoprzewodów czy z wykorzystaniem wykonanych z miedzi konektorów łączą w sobie wszystkie te cechy. Odporne na działanie wysokich temperatur gwarantują sprawne działanie każdej instalacji. Większość dostępnych obecnie na rynku elementów miedzianych odznacza się bardzo wysoką jakością wykonania. Takie są między innymi elementy miedziane, które oferuje polska firma Electris, która w obróbce miedzi ma naprawdę bardzo duże doświadczenie. Swoim klientom oferuje ona najlepsze produkty.

Jakie wyroby miedziane można kupić?

Wyroby miedziane znajdują zastosowanie w wielu branżach: lotnictwie, kolejnictwie, budownictwie, architekturze. Na rynku dostępne są między innymi:

  • szynoprzewody;

  • radiatory służące do odprowadzania energii cieplnej z urządzeń elektronicznych;

  • szyny uziemiające inaczej zwane szynami wyrównawczymi.

  • złączki.

Do produktów miedzianych, których znaczenia trudno jest nie docenić zalicza się bez wątpienia konektory miedziane. Znajdują one zastosowanie we wszystkich instalacjach elektrycznych. Stosuje się je zarówno w instalacjach elektrycznych, które znajdują się w budynkach, jak wewnątrz obudów urządzeń elektrycznych. Do obróbki miedzi wykorzystywane są obecnie bardzo różne technologie, w tym nowoczesna technika laserowa.

Dodaj komentarz